Wyzwanie pisarskie – edycja limitowana. Halloweenowe Wiedźmy!

z 35 komentarzy

Zastanawiasz się pewnie, dlaczego edycja specjalna? Czym się różni od pozostałych? Po pierwsze, nagrodami!

Jak już wyżej pisałyśmy w tym wyzwaniu będzie zmiana w systemie nagradzania.

Ale o tym potem.

Wyzwanie polega na napisaniu tekstu, który będzie spełniał podane niżej kryteria. Ponieważ obie urodziłyśmy się w październiku, w trzy dniowym odstępie, mamy zamiar zaszaleć!

Z każdej z trzech poniższych sytuacji wyłonimy jednego zwycięzcę, którego pracę opublikujemy na naszym blogu w podsumowaniu wyzwania w nadprogramowym wpisie w Halloween czyli 31.10.2015 o godz. 18.00.

Sytuacje:

1. Akcja rozpoczyna się na cmentarzu, daleko od centrum. Bohaterzy nie mają zasięgu w telefonach.

2. Akcja rozgrywa się nad jeziorem. Bohaterom zepsuło się auto.

3. Akcja rozgrywa się podczas chodzenia po domach i zbierania cukierków. Nagle w mieście pada zasilanie. Bohaterzy nic nie widzą.

Ale to nie wszystko!

Jakieś utrudnienia?

1. W każdej z sytuacji musisz umieścić dynię. Ale...
Musisz umieścić ją w trzech postaciach. Jakich? Zależy od ciebie. Może to być gulasz, pyszne ciasto, albo latający dyniowy potwór. Ważne, żeby to były trzy różne postaci.

2. Dodatkowo w każdej pracy musisz zamieścić dwa słowa z poniższych:

szkielet, mieszczuch, walizka, grad, fiolka, dywan, ucieczka, wianek, lody, namiot.

Możesz oczywiście zmieniać formę słów.

3. Po trzecie i najważniejsze. Możesz napisać komedię, romans, fantasy, dramat, horror, co tylko chcesz, lecz dzisiaj narzucamy ci bohaterów. Skoro zbliżają się nasze urodziny prosimy byś osadził nas w rolach głównych bohaterek. Czuję, że będzie zabawnie.

4. Co więcej, z dowolnej polskiej piosenki wybierz 3 wersy, które wkomponujesz do każdego tekstu. Pamiętaj mają być po trzy wersy w każdym tekście, lecz możesz je rozmieścić dowolnie. Nie muszą stać koło siebie. Jednak do każdego tekstu używasz tych samych wersów.

W mailu prosimy podaj nazwę zespołu oraz piosenki, z którego wziąłeś wersy.

Ile masz czasu?

Teksty wysyłamy do dn. 24.10.2015 do godz. 23:59:59.

W jaki sposób przesłać do nas teksty?

Prosimy o przesłanie tekstów na adres: zostac.pisarzem@gmail.com, w temacie maila wpisując: Wyzwanie: Halloweenowe Wiedźmy.

Ponadto prosimy o załączenie plików z tekstami w formacie doc. lub pdf.

Każdy uczestnik może napisać po jednym tekście do każdej kategorii.

Z powodu edycji limitowanej oraz nagrody specjalnej zwiększyłyśmy limit słów do 4000 znaków ze spacjami. Jak zobaczyć ile znaków ma twój tekst? Zerknij do małego poradnika technicznego dla pisarza.

Nagroda

Nagrodą jak zawsze jest publikacja po jednym najlepszym tekście z podanej kategorii w nadprogramowym poście, który ukaże się w Halloween.

Dodatkowo trzy osoby, których teksty zostaną opublikowane otrzymają naszego ebooka pt. Naturalnie, nie błądzę!, w którym opisujemy błędy najczęściej popełniane przez pisarzy amatorów. W ebooku są zawarte wyjaśnienia, przykłady oraz ćwiczenia do własnego użytku.Ponadto, w ciągu trzech miesięcy od ogłoszenia wyników, wygrani mogą przesyłać nam napisane ćwiczenia z ebooka, abyśmy je sprawdziły i oceniły.

Także, jest o co walczyć! Zainteresowany?

Czekamy na twoje teksty!

Zdjęcie: stocksnap.io - Freestocks.org
Grafika na zdjęciu - Monika Syminowicz

Monika i Alicja

Monika i Alicja

Dwie dziewczyny nie potrafiące żyć bez pisania. Dzięki niemu zyskały przyjaźń na całe życie. Piszą głównie w nurcie fantasy i dzielą się swoją wiedzą zdobytą na kursach kreatywnego pisania, jak i poprzez własne doświadczenie.
Monika i Alicja