Blog z tworczością – cel bloga

z 2 komentarze

cel bloga

Czy warto zakładać kolejnego bloga z własnymi tekstami? Czy odniesie się sukces, a może zaginie w tłumie innych? Jak wspomniałam we wcześniejszym wpisie stworzyłam ten cykl, by ułatwić ci podjęcie decyzji.

Czy jest sens tworzyć bloga z opowiadaniami?

Najważniejszą sprawą jaką najpierw musisz przemyśleć
- jaki przyświeca ci cel?

Zapytaj sam siebie, co chcesz osiągnąć poprzez publikację swoich tekstów? Chcesz sprawdzić jak twoje opowiadania będą odbierane? Czy się spodobają, czy może wręcz odwrotnie? Może po prostu chcesz przełamać strach przed podzieleniem się z obcymi ludźmi ze swoją twórczością – bo inaczej to wygląda, gdy teksty są czytane przez znajomych, a inaczej przez osoby, których w ogóle nie znamy.

Może twoim celem jest wyrobienie rozpoznawalności nazwiska w sieci, bo wiadomo, że bardziej ufamy tym, których już znamy. Doskonałym przykładem tej zależności są książki znanych pisarzy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że dana osoba wybierze nieznane jej nazwisko niż pisarza, którego zna i wie co się po nim spodziewać? Dość małe. Oczywiście, znajdą się osoby, lubiące poznawać nowych twórców, ale większość sięgnie po książkę ze znanym nazwiskiem.

Założenie bloga z własnymi tekstami to indywidualna decyzja.

Jednak jeśli jesteś pewien, że chcesz publikować swoje teksty na blogu, a nie na platformach do tego przeznaczonych jak np. opowiadania.pl, czy też ekstrastory.pl to ponownie ostrzegam - czeka cię trochę pracy nim założysz własnego bloga, bo to nie tylko wybranie nazwy i platformy blogowej, ale również zadbanie o wygląd, spójne kolory na blogu, czy systematyczność w publikacji wpisów.

U mnie pierwsza myśl o założeniu bloga powstała na początku 2014 roku, ale dopiero w lutym 2015 opublikowałam pierwszy wpis. Dlaczego? Zwyczajnie bałam się, że nie podołam. Zresztą przez dwa miesiące poprzedzające powstanie Zostać Pisarzem szukałam odpowiednich informacji, by móc stworzyć miejsce, które będzie przyjazne dla mnie jak i dla czytelników.

Dlatego zanim przejdziesz do kolejnych kroków tworzenia własnego bloga z twórczością, proszę cię, być zastanowił się jaki cel ci przyświeca, bo tworzenia bloga po to, by tylko publikować fragmenty tekstów i nie dążyć do zmiany na lepsze nie ma sensu.

 

Zdjęcie: unsplash.com- Bench Accounting
Grafika na zdjęciu: Monika Syminowicz

MonikaSyminowicz-podpis

Pozostałe wpisy z cyklu - blog z twórczością:
Monika Syminowicz

Monika Syminowicz

Uwielbia łączyć fantasy z thrillerem, ale równocześnie jest przeciwniczką wykorzystywania utartych postaci fantastycznych. Weteranka kursów pisania, które pozwoliły jej spojrzeć na teksty z innej perspektywy, dzięki czemu z każdym dniem udoskonala swój warsztat.
Monika Syminowicz

Latest posts by Monika Syminowicz (see all)