Blog z twórczością – wygląd bloga

z Brak komentarzy

wygląd bloga

Wygląd bloga – niby każdy wie, że trzeba o niego zadbać, a jednak wciąż spotykam się z blogami robionymi „po łebkach”, przyświecające zasadzie – liczy się treść, a nie wygląd. Mogłabym się z tym zgodzić, lecz występuje jeden problem – ludzie uwielbiają ładne rzeczy, a tym samym atrakcyjny wygląd bloga.

Zastanów się, kiedy ty wybierasz jakąś rzecz? Jakąkolwiek. Co cię do niej przyciąga? Opakowanie, prawda? Im ładniejsze, tym większe prawdopodobieństwo, że weźmiesz je do ręki. Co z nim dalej zrobisz już twoja sprawa, lecz nadrzędny cel został wykonany - ta rzecz cię zainteresowała.

Tak samo musi być z twoim blogiem. Jeśli już na samym początku odstrasza wyglądem to są minimalne szanse, że ktoś zostanie na nim dłużej, a nawet jeśli, będzie to niewielki odsetek odwiedzających.

Jak stwierdziłam wcześniej blogi najczęściej są tworzone na bloggerze lub wordpressie. O ile ten drugi oferuje wiele ładnych szablonów, o tyle blogger… No cóż, nie ma zbytnio czym się pochwalić, lecz nie można załamywać rąk. W sieci istnieją strony, oferujące proste lub bardziej rozbudowane szablony na blogspota. Najbardziej polecam te tworzone przez polskich autorów.

Czemu?

Bo jest mniejsze ryzyko zainstalowania sobie wirusa, który może na twoim blogu ładować niepożądane reklamy, bądź linki do innych stron. W dodatku instrukcje, co do wgrania motywu są również w języku polskim, a tym samym łatwiej będzie ci wgrać szablon.

Osobiście poleciłabym szablony od Blokotka, lecz niestety nie ma już tej strony, ani szablonów. Zanim przeniosłyśmy się z Bloggera na WordPressa opieraliśmy wygląd bloga na szablonie Pisatcjowym, który oczywiście przerobiłyśmy i dostowałyśmy do naszych potrzeb.

Wiem, możesz mówić, że nie dasz rady zainstalować szablonu, że trzeba wchodzić w kod HTML, by pozmieniać niektóre rzeczy. Jednak, czy to czasem nie twój strach cię paraliżuje, a nie brak umiejętności?

Myślisz, że kiedy tworzyłam Zostać Pisarzem potrafiłam kodować? Oczywiście, że nie! Ale od czego są instrukcje w Internecie? Jest sporo blogów pomagających w kodowaniu na blogspocie.

Jednym z takich miejsc jest Pomocnik Blogera. Drugim natomiast forum poświęcone blogowaniu – można zapytać o rozwiązanie danego problemu, jak również komuś pomóc.

Nie zaniedbuj wyglądu swojego bloga, bo tak naprawdę on jest twoją wizytówką. Ludzie oceniają nas w przeciągu zaledwie kilku sekund. Z miejscem w sieci jest tak samo.

Zdjęcie: unsplash.com- Bench Accounting
Grafika na zdjęciu: Monika Syminowicz

MonikaSyminowicz-podpis

Pozostałe wpisy z cyklu - blog z twórczością:

Monika Syminowicz

Uwielbia łączyć fantasy z thrillerem, ale równocześnie jest przeciwniczką wykorzystywania utartych postaci fantastycznych. Weteranka kursów pisania, które pozwoliły jej spojrzeć na teksty z innej perspektywy, dzięki czemu z każdym dniem udoskonala swój warsztat.
Monika Syminowicz

Latest posts by Monika Syminowicz (see all)