Cykl wpisów o założeniu bloga z twórczością

W sieci powstaje wiele nowych blogów z twórczością różnych osób, jednak wiele z nich umiera śmiercią naturalną, pozostawione same sobie. Dlatego, czy warto zakładać bloga?

Przy tworzeniu bloga trzeba zadać sobie jedno z najważniejszych pytań: po co tworzę bloga? Co chcę ludziom przekazać? Jaki jest naprawdę cel mojego bloga?

Bloga prowadzi się dla czytelników, którzy mają określone preferencje tego, co chcą czytać. Ktoś, kto szuka mocnych horrorów nie będzie czytał o różowych kucykach, a więc trzeba zastanowić się dla kogo piszemy? Czyli, jaka jest twoja grupa docelowa?

nazwa bloga

Oprócz określenia celu bloga oraz grupy docelowej, trzeba zastanowić się nad nazwą. Nie może to być przypadkowy zlepek słów lub nazwa, która nie będzie nic mówiła potencjalnemu czytelnikowi.

W internecie można znaleźć wiele platform, umożliwiające prowadzenie bloga. Jak wybrać najlepszą, by czuć się komfortowo podczas pisania postów i technicznego obsługiwania bloga?

wygląd bloga

Jednym z największych błędów, jaki popełniają osoby, które zakładają bloga to wygląd z rodu lat dziewiedziesiątych, gdzie strony nie przyciągały wzroku, a wręcz odpychały czytelnika.

błędy w wyglądzie bloga

Pierwsza część typowych błędów podczas tworzenia wyglądu bloga. Na co zwracać uwagę i czego unikać, jak ognia?

typowe błędy w wyglądzie bloga

Druga część o typowych błędach podczas tworzeniu wyglądu bloga z twórczością.

Czy stworzenie własnego miejsca w sieci to wszystko? Nie, trzeba jeszcze je wypromować, a najlepiej zrobić to w kanałach social media.