Czy pisarz musi zaistnieć w mediach? Cz. 1

z 5 komentarzy

Niegdyś pisarz był postrzegany jako osoba należąca do wyższych sfer. Wszyscy chcieli go gościć w swoim domu. Jak teraz odbieramy pisarza?

Oczywiście powyższe stwierdzenie jest grubą generalizacją, ponieważ wszystko zależało od danej jednostki oraz tego jaką pozycję zajmowała w społeczeństwie. Wiele zależało również od epoki oraz czy styl w jakim specjalizował się pisarz nie odbiegał zbytnio od ogólnie przyjmowanego.

Jednak jednego jestem pewna - kiedyś pisarz był kimś.

Nie tylko on znał swoją wartość, lecz także inni uważali go za intelektualistę.

Jak to wygląda teraz?

Cóż, dzięki takim opcjom jak self - publishing pisarzem może zostać dosłownie każdy, kto posiada odpowiednią ilość pieniędzy lub dobre znajomości. Nie mówię przy tym, że każda wydana w ten sposób książka przedstawia słabą jakość, czy też, że pisarz decydujący się na ten sposób wydania nie jest w rzeczywistości wartościowym artystą, czy wręcz rzemieślnikiem.

Prawdą niestety jest, że jak dotąd nie spotkałam książki wydanej w self - publishingu, która zmieniłaby moje zdanie o nim.

Ponadto pisarze amatorzy rzadko korzystają z kursów kreatywnego pisania.

Oczywiście, wiadomo, że nie wszyscy mają pieniądze, aby co chwilę uczęszczać na jakiś kurs, jednak należy zadać sobie pytanie, czy jestem gotowy poświęcić czas i odłożyć trochę pieniędzy na spełnienie marzeń?

Pamiętaj, że wszystko zależy od ciebie. Także to, czy ktoś skradnie twoje marzenia sprzed nosa, czy też go uprzedzisz.

A co jeśli naprawdę nie możesz sobie pozwolić na udział w kursie z różnych powodów?

Bierz udział w konkursach, wyzwaniach, ćwiczeniach. Pisz kiedy tylko znajdziesz wolną chwilę i poświęcaj pisaniu tyle uwagi ile zdołasz.

Jeśli chcesz być pisarzem, nie możesz pozostawać biernym.

Co więcej, musisz zadać sobie pytanie czy jesteś gotów na otwarcie się dla społeczeństwa? Wiem, że są różne rodzaje pisarzy, jedni bardziej zamknięci w sobie, inni wychodzący na wprost czytelnikom. Jednak pytanie brzmi: czy jeżeli nie będziesz istniał w mediach, zaistniejesz jako pisarz?

Czy przebijesz się przez konkurencję?

Czy sam warsztat wystarczy, aby zaistnieć, czy może to tylko część składowej na sukces?

Zdjęcie: kaboompics.com
Grafika na zdjęciu - Monika 

Pozostałe wpisy z cyklu:

Alicja Wlazło