Czy pisarz musi zaistnieć w mediach? Cz. 2

z Brak komentarzy

W poprzednim wpisie przedstawiłam ci osobę pisarza kiedyś i dziś oraz sposób w jaki artysta jest postrzegany przez społeczeństwo. Dzisiaj przejdę do konkretów.

Aby móc w pełni odpowiedzieć na pytanie, czy pisarz musi istnieć w mediach, musisz najpierw dowiedzieć się, czym one w ogóle są.

Social media

To szeroko pojęta grupa sposobów, za pomocą której można się kontaktować z innymi ludźmi oraz dowiadywać się interesujących nas szczegółów z ich życia, czy też dziedziny w jakiej się specjalizują. Poniżej przedstawiam najbardziej popularne social media:

  • Facebook - jest on z pewnością niezaprzeczalnie wiodącym social media na świecie, dzięki któremu znajomi mogą śledzić każdy dzień z twojego życia, nawet jeśli mieszkają w innym mieście lub za granicą.
  • Google + - dzięki niemu również możesz komunikować się ze swoimi znajomymi, a także zacząć prowadzić bloga lub hangouty na żywo. W przeciwieństwie do Facebook'a możesz dodać każdego do kręgów swoich znajomych bez pytania ich o pozwolenie.
  • Instagram - umożliwia on dzielenie się ciekawymi chwilami z życia, głównie za pomocą dodawania zdjęć. Można powiedzieć, że za jego pomocą tworzysz swego rodzaju portfolio.
  • Twitter - głównie służy do komunikowania się z innymi za pomocą zdjęć oraz krótkich wiadomości tekstowych.
  • Snapchat - działa podobnie jak Twitter, a z każdym dniem korzysta z niego coraz więcej użytkowników.
  • Blog - prowadzenie bloga umożliwia ci dzielenie się z innymi ważnymi dla ciebie informacjami, a także znalezienie interesującej cię grupy odbiorców.

Oczywiście powyższe zestawienie to jedynie najważniejsze social media, które pozwalają na dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Wiele osób posiłkowało się internetem oraz możliwościami, jakie oferuje, aby rozkręcić swój interes lub rozszerzyć działalność, także artystyczną. Jednak, czy tyczy się to również pisarza?

 
Zdjęcie: kaboompics.com
Grafika na zdjęciu - Monika Syminowicz

 

Pozostałe wpisy z cyklu:

Alicja Wlazło