Czy pisarz musi zaistnieć w mediach? Cz. 3

z 10 komentarzy
 

promowanie twórczości

Dzisiaj przedstawiam wpis kończący cykl dotyczący kwestii pisarza w mediach, w którym rozwieję twoje wątpliwości.

Pisarz osobą publiczną

Decydując się na drogę pisarza musisz nie tylko zastanowić się czy jesteś w tym dobry, jaki gatunek wybrać, czy jesteś w stanie poświęcić cały wolny czas oraz wieczory spędzane ze znajomymi, aby przybliżyć się do swojego marzenia.

Musisz także zdecydować w jakim stopniu jesteś gotów utrzymywać kontakt z czytelnikiem. Czy tego chcesz czy nie, wydając swoją pierwszą oraz kolejne książki stajesz się osobą publiczną, z którą czytelnicy będą szukali kontaktu na wszelkie możliwe sposoby, a przede wszystkim przez social media. 

Dlaczego?

Ponieważ jest to najszybszy sposób, aby dotrzeć do interesujących osób, w tym pisarzy.

Czy musisz zaistnieć w social mediach?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, nie musisz; ale powinieneś. 

Nikt oczywiście nie zmusi cię do pojawienia się w sieci, czy też częstszego w nim przebywania. Jednak pragnąc, by twoja twórczość dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, a co za tym idzie, potencjalnych klientów naprawdę powinieneś pojawić się przynajmniej w kilku social mediach.

Czytelnicy uwielbiają możliwość nawiązania kontaktu ze swoim ulubionym autorem oraz nie przegapią sposobności podejrzenia jego "prywatnego" życia. Napisałam "prywatnego" w cudzysłowie, ponieważ nikt nie każe ci dodawać do znajomych wszystkich ludzi w Polsce, czy na świecie. Jeśli chcesz istnieć w sieci jako autor musisz stworzyć profil autorski, czyli swoją oficjalną stronę. Pamiętaj, aby rozgraniczać życie prywatne od zawodowego; bycie pisarzem to również zawód.

Jeżeli chcesz być rozpoznawalny i promować swoje dzieła na szerszą skalę powinieneś się dobrze zastanowić nad pojawieniem się w social mediach.

Przykrą prawdą jest, że kto nie istnieje w sieci może nigdy nie wypłynąć na głębsze wody.

A ty, co sądzisz?

 
Zdjęcie: kaboompics.com
Grafika na zdjęciu - Monika Syminowicz

DOBRY PODPIS

Pozostałe wpisy z cyklu:

Alicja Wlazło