Cześć!

Z tej strony Alicja Wlazło i Monika Syminowicz.
W 2015 roku stworzyłyśmy markę Zostać Pisarzem, żeby początkujący pisarze mieli miejsce, gdzie znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie pisania książek.
Nasza marka należy do archetypu Kreatorki. Wierzymy, że jeśli coś potrafisz sobie wyobrazić, to i potrafisz to stworzyć.

Skąd posiadamy wiedzę o pisaniu?

Z własnego doświadczenia, jak również z kursów kreatywnego pisania, które pokazują, że nie istnieje coś takiego jak dar do pisania. To mit, w który wierzy zbyt wiele osób.
My należymy do drugiej grupy i jesteśmy pewne, że jeśli posiadasz w sobie dużo samozaparcia i potrafisz opowiadać historię, to i Ty możesz stworzyć wspaniałą powieść.

Jak pomagamy?

Piszemy artykuły

Na blogu znajdziesz ponad 200 artykułów, w których znajdziesz wskazówki, na co zwrócić uwagę podczas pisania, ale również przestrogi, czego unikać podczas tworzenia powieści.

Tworzysz bohatera głównego, ale nie wiesz, jak wykreować postać, którą pokochają tłumy czytelników? Zajrzyj na blog.

Tworzymy cykle artykułów

Stworzyłyśmy cykle artykułów na wiele różnych tematów, takich jak pisanie historii w świecie fantasy, tworzenie bohatera, który przyciągnie rzesze fanów czy też o tym, co dały nam kursy kreatywnego pisania.

Wspomniałyśmy tylko 3 cykle z wielu, które dotychczas stworzyłyśmy. Pisałyśmy jeszcze na wiele innych tematów. Wystarczy zerknąć.

Organizaujemy wyzwania pisarskie

Tworzymy wyzwania pisarskie, które pomagają w ćwiczeniu warsztatu, ale również pobudzają wyobraźnię. Wyzwania są z różnych gatunków: kryminał, horror, komedia, czy romans. Zahaczyłyśmy o wiele ciekawych tematów jak: Halloween, silne kobiety, przemiana, zabawa sylwestrowa. Każde wyzwania posiada zadania, które utrudniają zadanie. Ale bez tego nie byłoby zabawy!

Zerknij do wyzwań, które już zorganizowałyśmy.

Kim jesteśmy?

Dziewczynami, które nie mogą żyć bez pisania i dzięki niemu zyskały przyjaźń na całe życie. Jesteśmy równocześnie tak różne od siebie, że wręcz przyciągamy się magiczną siłą.
Alicja nie potrafi usiedzieć w miejscu i co chwilę ma w zwariowane pomysły. Monika trzyma ją na ziemi, by ta nie odleciała do nieba.
Monika natomiast uwielbia zajmować się technicznymi sprawami bloga, potrafiąc spędzić nad tym kilka godzin, a nawet dni, zanim nie znajdzie rozwiązania. Alicja jest jej buforem, by zbyt kurczowo nie trzymała się spraw przyziemnych.

Gdzie możesz nas znaleźć?

Śledź na Facebooku

Motywujemy do działania, pytamy się o postępy w pisaniu, ogłaszamy konkursy literackie organizowane w Polsce, ale również dzielimy się trikami pisarzy.

Obserwuj na Instagramie

Poznasz nas nie tylko od pisarskiej strony, ale również od tej prywatnej, gdzie dzielimy się kawałkiem naszego życia.

Zainspiruj się na Pintereście

Tablice, dzięki którym dostarczamy Ci dawki inspiracji do książek, jak chociażby ciekawe miejsca, ubiór kobiet i mężczyzn, czy też z zasadami języka polskiego.

Alicja Wlazło

Jest niepoprawną optymistką, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nie podaje w wątpliwość istnienia smoków; upiera się nawet, że w przeszłości udało się jej jednego oswoić. Pisanie towarzyszyło jej od zawsze. W 2018 roku wydała swoją debiutancką powieść Zaprzysiężeni: Mrok. W 2019 roku ukazało się drugie wydanie, a w 2020 roku druga część Zaprzysiężeni: Iskra.
Fantastyka to jej żywioł. Nawiedza ją milion pomysłów na minutę i obawia się, że nie starczy jej życia na spisanie, chociażby części. Dzięki kursom kreatywnego pisania doceniła potęgę konstruktywnej krytyki.
Jej motto brzmi: pisanie ponad wszystko.
Alicja Wlazło

Monika Syminowicz

Monika Syminowicz
Stąpa twardo po ziemi, a w pisaniu puszcza wodze fantazji, nie dając swoim bohaterkom łatwego życia. Przeciwniczka wykorzystywania typowych postaci fantastycznych, więc kreuje własne rasy. Udowadnia, że połączenie fantasy z thrillerem to dobra zabawa.
Pisała od dzieciństwa z większymi lub mniejszymi przerwami, ale od 2013 roku nie rozstaje się z historiami, które chcą zostać przekazane innym.
Kursy kreatywnego pisania pozwoliły jej spojrzeć na teksty z innej perspektywy, dzięki czemu z każdym dniem udoskonala swój warsztat.
Uważa, że jej farbami są słowa, a pędzlami palce.

Oprócz pisania powieści i opowiadań działa jako Menadżerka Kreatywności, pisząc teksty na strony internetowe oraz tworzy strony internetowe oparte na WordPressie.

Kreuje strony sprzedażowe dla pisarzy, gdzie mogą promować swoje powieści.