Zostać Pisarzem działa od marca 2015 roku jako miejsce dla młodych pisarzy, poszukujących odpowiedzi na nurtujące pytania o tworzeniu książek.
Pokazujemy, że poprawnego pisania można się nauczyć, ale jedynie poprzez ciężką pracę i wytrwałość w dążeniu do postawionego sobie celu.
Doradzamy, pomagamy, organizujemy wyzwania pisarskie, dzięki którym możesz poćwiczyć swój warsztat pisarski oraz przy okazji świetnie się bawić.
 
Naszą wiedzę o pisaniu posiadamy nie tylko z własnego doświadczenia, ale również z ukończonych kursów kreatywnego pisania, na które serdecznie cię namawiamy. Jeśli nie jesteś ich pewny, to zajrzyj do cyklu wpisów o tym dlaczego warto się na nie zapisać.
 

Jeśli czujesz, że Zostać Pisarzem jest miejscem stworzonym dla Ciebie to miło nam będzie gościć Cię tu częściej.

Możesz zapisać się na nasz newsletter, aby otrzymywać dodatkowe treści, które pomogą ulepszyć Twój warsztat pisarski. Zajrzyj też na nasz fanpage, gdzie dzielimy się informacjami o nowych wpisach, organizowanych w Polsce konkursach literackich, czy też cytatami motywującymi do działania. Upodobałyśmy sobie Pinterest jako doskonałe źródło inspiracji dla pisarzy. Jeśli nie jesteś do tego przekonany to przeczytaj nasz wpis o tej platformie, a sam się przyznasz, że warto mieć tam swoje konto.

Kim jesteśmy?

Dziewczyny, które nie potrafią żyć bez pisania i dzięki niemu zyskały przyjaźń na całe życie. Jesteśmy równocześnie tak różne od siebie, że wręcz przyciągamy się magiczną siłą.
Alicja nie potrafi usiedzieć w miejscu i co chwilę ma w zwariowane pomysły, natomiast Monika trzyma ją na ziemi, by ta nie odleciała do nieba.
Monika natomiast uwielbia zajmować się technicznymi sprawami bloga, potrafiąc spędzić nad tym kilka godzin a nawet dni, zanim nie znajdzie rozwiązania. Alicja jest jej buforem, by zbyt kurczowo nie trzymała się spraw przyziemnych.

 Alicja Wlazło

Jest niepoprawną optymistką, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nie poddaje w wątpliwość istnienia smoków; upiera się nawet, że w przeszłości udało się jej jednego oswoić. Pisanie towarzyszyło jej od zawsze, ale dopiero dwa lata temu zaczęła poważne prace nad debiutancką powieścią.
Fantastyka to jej żywioł. Nawiedza ją milion pomysłów na minutę i obawia się, że nie starczy jej życia na spisanie chociażby części. Dzięki kursom kreatywnego pisania doceniła potęgę konstruktywnej krytyki.
Jej motto brzmi: pisanie ponad wszystko.
Zaprasza na swoją stronę internetową, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi życia pisarza, ale również na autorski profil na facebooku oraz do zakupu pierwszego tomu debiutankciej powieści z cyklu Zaprzysiężeni, którą wydała w wydawnictwie Genius Creation.

Monika Syminowicz

 
Stąpa twardo po ziemi, a w pisaniu puszcza wodze fantazji, nie dając swoim bohaterkom łatwego życia. Przeciwniczka wykorzystywania typowych postaci fantastycznych, więc kreuje własne rasy. Udowadnia, że połączenie fantasy z thrillerem to dobra zabawa.
Pisała od dzieciństwa z większymi lub mniejszymi przerwami, ale od 2013 roku nie rozstaje się z historiami, które chcą zostać przekazane innym.
Wierzy, że któregoś dnia jej książka pojawi się na półkach księgarń.
Kursy kreatywnego pisania pozwoliły jej spojrzeć na teksty z innej perspektywy, dzięki czemu z każdym dniem udoskonala swój warsztat.
Uważa, że jej farbami są słowa, a pędzlami palce.

Kup książkę

Pierwszy tom z cyklu Zaprzysiężeni.
Świat, gdzie każda podjęta decyzja niesie ze sobą poważne kosekwencje, a najmniejszy błąd jest wykorzystywany przez wroga nie tylko Zaprzysięzonych, ale również całej ludzkości.
Główna bohaterka - Laureen, tak jak inni mieszkańcy Ziemi, sądzi że świat, w którym żyje jest w miarę bezpieczny.
Jednak nie zna całej prawdy, a gdy odkrywa jakie mroczne tajemnice są poza ludzkim zasięgiem musi podjąć się wyzwania, które obudzi w niej bestię nie do okiełznania.

Poznaj naszą twórczość

Dołącz do pisarskiej załogi

Odwiedź nasze kanały social media