Konkurs: Miłosne nadzieje

z Brak komentarzy

miłosne nadzieje

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Niech tym razem i w naszym konkursie zapanuje miłość oraz nadzieja jaka się z nią wiąże. Nadzieja na lepsze jutro.

Zasady?

Wymyślamy krótki tekst o podanej tematyce, do którego trzeba dopisać ciąg dalszy. Twoja propozycja kontynuacji zdarzeń nie może przekraczać 2500 znaków ze spacjami.

Konkurs trwa dwa tygodnie.

Odpowiedź prześlij na nasz adres mailowy: zostac.pisarzem@gmail.com, w temacie wiadomości wpisując: Konkurs: Miłosne nadzieje.

Prosimy o przesyłanie plików z pracami w formatach doc. lub pdf.

Nagrody?

 Przewidziane nagrody dla trzech pierwszych miejsc:

3 miejsce - możliwość przesłania do oceny tekstu o objętości do 10 stron oraz wybraniu recenzentki (Moniki lub mnie).

2 miejsce - możliwość przesłania do oceny tekstu o objętości do 15 stron i wtedy tekst oceniamy obie (Monika oraz ja).

oraz miejsce 1!

Nagroda główna. Do naszego jury zaprosiłyśmy Katarzynę Szyszko, którą niektórzy znają z profilu Powieściologia, prowadzonego na facebooku. Katarzyna jest absolwentką Kent University kierunku kreatywnego pisania (Creative Writting) i to ona będzie oceniać indywidualny tekst zwycięzcy o objętości do 20 stron.

Na wysłanie własnych tekstów do oceny masz miesiąc.

O czym musisz pamiętać?

Tekst nie może przekraczać 2500 znaków ze spacjami.

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 18.02.2016 o godz. 23:59:59. Wszystkie teksty wysłane po tej dacie nie wezmą udziału w konkursie.

Wyniki ogłosimy tydzień później tj. 25.02.2016 o godz. 18:00.

Treść zadania

Gotowy? Zaczynajmy!

Celina szła do pracy, jak każdego dnia. Kolejny normalny dzień. Otuliła się ciaśniej płaszczem i poprawiła torebkę, która cały czas spadała jej z ramienia. Idąc mijała wystawy wypełnione po brzegi czekoladowymi sercami, czerwonymi kartkami oraz bukietami czerwonych róż. Prychnęła, odwracając wzrok od ogromnych rozmiarów białego miśka. Głupie walentynki. I po co one komu? Już od kilku lat nie miała partnera odkąd Tomek porzucił ją w dniu, w którym sądziła, że się jej oświadczy. Przyśpieszyła kroku, opuszczając głowę. Gwałtownie skręciła za róg i nagle zderzyła się z kimś. Poślizgnęła się na śliskim chodniku i upadłaby, gdyby nie silna dłoń, która ją podtrzymała. Nieznajomy pomógł jej złapać równowagę. Wściekła spojrzała mu w twarz. I wtedy to poczuła.

Jak zakończy się przygoda Celiny i nieznajomego? Pójdą na wspólną kawę, a może rozejdą się, nie poznawszy nawet swoich imion? Decyzja, jak zawsze należy do ciebie.

Pamiętaj, że bierzemy pod uwagę zarówno pomysł, jak i stylistykę nadesłanych prac.Niech wygrają najlepsze!

Powodzenia!

Zdjęcie: stocksnpa.io - Rachel Walker
Grafika na zdjęciu - Monika Syminowicz

Konkursy literackie, jakie dotychczas się odbyły:
Monika i Alicja

Latest posts by Monika i Alicja (see all)