Synteza złożoności natury pisarza

z Brak komentarzy

natura pisarza

W poprzednich wpisach pokazałam, jak wieloraka może być natura pisarza. Ale zapewniam cię połączenie wszystkich elementów stanowi o wiele poważniejszy problem.

Jeżeli dopiero teraz zacząłeś czytać moje wpisy o naturze pisarza, zachęcam do zapoznania się z poprzednimi częściami, w których po kolei opisuję ogólny podział, przyglądam się bliżej Artyście, następnie Rzemieślnikowi, a na końcu Planiście.

Dzisiaj jednak skupię się na połączeniu wszystkich składnych, aby przedstawić ci Pisarza moimi oczyma. Pisarza idealnego dla mnie.

Kim jest Pisarz?

Złożonością w każdym calu, przejawem wielorakości intelektualnej, niewyczerpanym źródłem pomysłów, z którego może czerpać garściami, tworząc niesamowite historie. Jest twórcą, a zarazem pierwszym odbiorcą własnych dzieł; pierwszym krytykiem i adoratorem, pierwszym zakochanym w skrupulatnie zaplanowanej fabule oraz wyraziście wykreowanych postaciach. Kochankiem własnego dzieła, potrafiącym w jednej chwili obedrzeć z niego bogate szaty, zostawiając prostotę i piękno struktury. Jest znawcą tematów, o których pisze, nowych języków, których używa, historii, którą nakreśla.

Pisarz jest architektem własnego świata i wykonawcą planu zarazem.

Jaki jest pisarz?

Odpowiedzialny, konsekwentny, ochoczo współpracujący z Czarną Panią, jaką to postać przybiera dla niego wena. Potrafiącym wybrać spośród wielu pomysłów ten jeden, najlepszy, mogący dać mu twórcze spełnienie. Wierny własnym dziełom oraz pracy, którą wykonuje. Dokładnie i rzetelnie wykonuje wiele korekt, aby stawać się z dnia na dzień lepszym pisarzem. Jest marzycielem, często bujającym w obłokach własnych światów, niechętnie spadającym do realnej rzeczywistości. Jest idealnym organizatorem, umiejącym pogodzić życie pisarza oraz życie człowieka. Zwykłego, maluczkiego człowieka, który czasem potrzebuje zjeść, wyjść do pracy, czy obejrzeć film. Stanowi niezaprzeczalną sztukę samą w sobie poprzez własne dzieła. Bywa egoistą, częściej niż by chciał.

Pisarz jest realnym optymistą.

Czego pragnie Pisarz?

Pragnie dotrzeć do każdego człowieka, pisząc o rzeczach ważnych, przekazując piękno zawarte w ludziach. Pragnie cierpieć i kochać wraz z własnymi bohaterami. Pragnie z nimi podróżować, odwiedzać dalekie kraje i krainy, nie bacząc na nałożone na niego ludzkie ograniczenia. Pragnie wolności słowa oraz szerszej możliwości publikacji dzieł wartościowych, napisanych językiem dobrym. Pragnie nowych, silnych doznań.

Pisarz pragnie ciągłego pragnienia.

Jak być Pisarzem?

Tu kończy się moja rola.

Przedstawiłam własną wersję osoby pisarza, dzieląc się z tobą głęboko skrywanymi przemyśleniami.

Nadszedł czas byś poznał własnego Pisarza.

Jaki jest? Chętnie poznam go twoimi oczyma.

 

Pozostałe wpisy z cyklu:

 

Zdjęcie: kaboompics.com
Grafika na zdjęciu - Monika Syminowicz

Alicja Wlazło

Alicja Wlazło

Niepoprawna optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nie poddaje w wątpliwość istnienia smoków; upiera się nawet, że w przeszłości udało się jej jednego oswoić. Fantastyka to jej żywioł. Nawiedza ją milion pomysłów na minutę i obawia się, że nie starczy jej życia na spisanie chociażby części.
Alicja Wlazło