Święta za pasem, więc jak się domyślasz wyzwanie tym razem będzie dotyczyć Bożego Narodzenia.
Temat wyzwania
Jednak nie będzie to horror, kryminał, czy fantastyka. Teraz stawiamy na typową opowiastkę obyczajową, a żeby nie było strasznie jak na ostatnich wyzwaniach twój tekst ma nieść nadzieję i radość.
Poniżej prezentujemy pięć tematów, na których muszą opierać się teksty:
1. wybaczenie,
2. pogodzenie się,
3. wspomnienia,
4. początek nowego życia,
5. podarunek.
Tematy te mogą być dowolnie rozumiane. To ty wybierasz bohaterów i ich historię, którą chcą opowiedzieć.
Do danego tematu można przesłać tylko jeden tekst, ale możesz napisać teksty na wszystkie tematy, czyli wyjdzie ci pięć tekstów.
Pamiętaj! To mają być pogodne opowiastki, niosące pozytywne przesłanie.
Utrudnienie
Warunkiem wyzwania jest napisanie historii wyłącznie w pierwszej osobie. Chcemy poznać jego myśli, uczucia. Nie może to być też działanie w amoku. Bohater dokonał zbrodnię z premedytacją i planował ją od dawna.
Teksty muszą dziać się w okresie świątecznym, albo podczas przygotowania się do świąt, albo podczas trwania Bożego Narodzenia.
Musisz w tekście wykorzystać wszystkie podane przez nas czasowniki i rzeczowniki, które musisz ze sobą połączyć.
Czasowniki: czuć się, płakać, rozmawiać, dusić, kupować, narzucać, siedzieć, czytać, sprzątać, śpiewać.
Rzeczowniki: telefon, kobieta, choinka, lampki świąteczne, wino, potrawa, pasterka, samochód, rodzina, prezenty.
Jak połączyć? To już Ty wybierasz, czy bohaterzy będą kupować samochód, a może wino, czy też śpiewać przy choince lub przez telefon. Zestawisz je tak, jak ty uważasz. Jednak wybrany czasownik i rzeczownik powinny znajdować się w tym samym zdaniu. Oczywiście możesz je odmieniać i nie muszą stać obok siebie.
Przykład?
Mama rozmawiała z ciotką przez telefon, kiedy usłyszałam dzwonek do drzwi. Za progiem stali kuzyni z kupionymi ciastami świątecznymi oraz butelką wina.
Limit znaków
Tekst musi mieścić się w przedziale od 600 do 2600 znaków ze spacjami. Jak zobaczyć ile znaków ma twój tekst? Zerknij do małego poradnika technicznego dla pisarza.
Kwestie techniczne
Prosimy o pliki w formacie doc., docx., pdf. lub rtf. Najlepiej czcionką Times New Roman, 12 pkt, interlinia 1,5.
Prosimy o zatytułowanie pracy oraz podanie imienia i nazwiska lub pseudonimu.
Teksty przesyłajcie na adres mailowy: zostac.pisarzem@gmail.com.
Termin – 31 grudnia 2015 r.
Wyniki
Z nadesłanych prac wybierzemy po jednej odnoszącej się do poszczególnego tematu, które opublikujemy w podsumowaniu wyzwania.
Pamiętaj! Jeśli bierzesz udział w wyzwaniu, wyrażasz zgodę na publikację tekstu na blogu.
I ostatnia rzecz – jeśli znasz kogoś, kto chciałby się dołączyć, zaproś go. W końcu im więcej osób bierze udział w wyzwaniu pisarskim, tym większa jest zabawa.
Jesteśmy dziewczynami, nieumiejącymi żyć bez pisania. Dzięki niemu zyskałyśmy przyjaźń na całe życie. Piszemy głównie w nurcie fantasy i dzielimy się swoją wiedzą. Wierzymy, że dzięki systematycznej pracy i przyjemności tworzenia Twoja powieść może pojawić się na półkach księgarń.
O nie.. to chyba nie dla mnie, bo ja potrafię pisać tyko niepokojące, mroczne, niosące negatywne uczucia teksty.. No ale z drugiej strony to może być dobre ćwiczenie na spróbowanie czegoś nowego, sprawdzeniu swoich umiejętności w czymś innym ;3 no cóż.. chyba spróbuję ;3 Jednak nie spodziewam sie po tym czegoś dobrego :p
Spróbować zawsze możesz. 😉 Nie możemy dawać tylko mrocznych wyzwań, bo nie każdy je lubi. Zresztą wyzwanie to wyzwanie – trzeba łamać blokady. 🙂
No przecież możesz napisać o mroku, który zagościł w pokoju z choinką, która niepokojąco iskrzyła się tysiącem gwiazdek 😛