wyzwanie pisarskie przez różowe okulary

Wyzwanie pisarskie – Przez różowe okulary


Od ostatniego naszego wyzwania upłynęło już trochę wody. Mamy jednak nadzieję, że ta przerwa tylko jeszcze bardziej zachęci Cię, by wziąć udział w obecnej pisarskiej przygodzie. A zapewniamy, że ta będzie iście bajkowa!

Gotowy?

To zaczynamy!

Temat wyzwania

Tym razem chcemy, byś zabrał nas do bajkowej krainy, rodem z najwspanialszych baśni, jakie tylko umysł ludzki może sobie wymyślić. Co się stanie, jeśli bohater przeniesie się do magicznego świata? A jeżeli nawet nie będzie wiedział, że to się właśnie wydarzy — nie przejdzie przez żadne zaczarowane drzwi, ani nie wskoczy do króliczej nory?

Twoja postać to dziecko, które właśnie pokłóciło się z rówieśnikami i jedyne, czego teraz pragnie, to uciec najdalej. Niestety nawet w zaciszu swojego własnego pokoju wciąż dopada je smutek, a w kącikach oczu zbierają się nieproszone łzy.

Jak zaczyna się historia?

Twoja postać zwija się w kłębek na łóżku i przykrywa się kołdrą, byleby tylko ukryć się przed resztą świata. Jednak na szafce nocnej dostrzega wielkie różowe okulary o grubej oprawie i przypomina sobie, że dostała je od swojej ulubionej ciociu, Anieli. W głowie dziecka zaświtały słowa, które ciocia mu powiedziała wraz z wręczeniem podarunku:

„Pamiętaj, jeśli kiedykolwiek zechcesz uciec do lepszego świata, załóż te okulary i powiedz: Bajko, bajko, zabierz mnie, hen, daleko, bo właśnie tego chcę! Wtedy przeżyjesz przygodę swego życia.”

Twoja postać nie zastanawia się dwa razy. Zakłada okulary, wypowiada formułkę i nagle… Właśnie, co się stanie dalej? Gdzie przeniesie się Twoja postać? Jak będzie wyglądać ta baśniowa kraina? Czy będzie czuło się w niej wspaniale i odnajdzie szczęście, a może podczas tej wyprawy nauczy się czegoś ważnego?

To wszystko zależy od Ciebie! Oczywiście możesz sprawić, by w bajce znalazły się elementy magiczne, ale także możesz przedstawić po prostu inną wersję naszego własnego świata. Ogranicza Cię tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia!

Przykład

Dziecko, załóżmy, Anna, przenosi się do bajkowej krainy, gdzie wszystko porusza się przeciwko grawitacji. Drzewa dryfują w powietrzu wraz z korzeniami, woda z jezior płynie w powietrzu niczym klucz kaczek, rozbijając się na mniejsze części, a pośród tego wszystkiego znajduje się Różowa Królowa, która obiecuje spełnić jedno życzenie dziewczynki lub chłopca, o ile ta/ten przyniesie Królewski Klejnot ukradziony przez złe trolle. Dziewczynka lub chłopiec musi pokonać strach, by zyskać nagrodę.

Utrudnienie

Nie możesz korzystać z żadnej z szeroko znanych bajek czy baśni, chcemy, żebyś wymyślił swoją własną od podstaw.

Pamiętaj też, aby Twoja historia mieściła się w założeniach bajki. Dobrze, aby miała morał.

Limit znaków

Tekst musi się zmieścić w przedziale: 7800 znaków ze spacjami.  Jak zobaczyć ile znaków ma twój tekst? Zerknij do tego artykułu.

Kwestie techniczne

Prosimy o pliki w formacie doc., docx., pdf. Najlepiej czcionką Times New Roman, 12 pkt, interlinia 1,5.

Prosimy o zatytułowanie pracy oraz podanie imienia i nazwiska lub pseudonimu.

Teksty przesyłajcie na adres mailowy: zostac.pisarzem@gmail.com.

Termin – 15 kwietnia 2021 r.

Wyniki

Z nadesłanych prac wybierzemy jedną najlepszą pracę, którą opublikujemy w podsumowaniu wyzwania 28 kwietnia 2021 roku.

Pamiętaj! Jeśli bierzesz udział w wyzwaniu, wyrażasz zgodę na publikację tekstu na blogu.

I ostatnia rzecz – jeśli znasz kogoś, kto chciałby się dołączyć, zaproś go. W końcu im więcej osób bierze udział w wyzwaniu pisarskim, tym większa jest zabawa i tym więcej baśniowych krain do poznania!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze